Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Ρεαλ Σοσιεδάδ - Μάλαγα 4 - 2

Πιο εμφατικά δεν γινόταν! Η Σοσιεδάδ… σκότωσε την Μάλαγα με 4 - 2 και ανέβηκε στην προνομιούχο τέταρτη θέση, στο συν τέσσερα από τους Ανδαλουσιάνους! Από ντέρμπυ για την προνομιούχο τέταρτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Ληγκ, η Σοσιεδάδ το μετέτρεψε σε πάρτυ! Κσι αυτό γιατί διέλυσε με σκορ 4 - 2 την Μάλαγα, που δείχνει να έχει προσηλωθεί στις αναμετρήσεις με την Ντόρτμουντ,. Στο 20’ ο Βέλλα έκανε το 1 - 0 για τους γηπεδούχους, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντε Λα Μπέλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2 - 0,. Πριν καν κλείσει το ημίχρονο, οι Βάσκοι πήραν προβάδισμα με τρία γκολ, χάρη στο τέρμα του Γκριζμάν, όμως η Μάλαγα προς στιγμήν αντέδρασε, αφού στο 43’ ο Μοράλες μείωσε σε 3 - 1,. Τα πράγματα – βέβαια - είχαν πάρει τον… δρόμο τους, με τον Μαρτίνεζ να δίνει διάστασεις θριάμβου με το 4 - 1, για να έρθει

Σάββατο, 6 Απριλίου      Σοσιεδάδ - Μάλαγα 4 - 2