Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Πανσερραϊκός - Νίκη Βόλου 0 - 1

Σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη μέσα σε έντονο συγκινησιακό κλίμα εξ αιτίας του θανάτου του Πέτρου Θεοδωρίδη, η Νίκη Βόλου επικράτησε 1 - 0 του Πανσερραϊκού και ανέβηκε στην 4η θέση της Football League,. Μετά από ένα ανιαρό πρώτο ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός επέστρεψε φορτσάτος μετά την ανάπαυλα και άσκησε πίεση προς τα καρρέ του Ηλία Βούρα, αλλά όσο περνούσε η ώρα ο ρυθμός έπεφτε και τα λάθη διαδέχονταν το ένα το άλλο,. Τελικά η αναμέτρηση έμελλε να αναδείξει νικητή, αφού στο 86ο λεπτό ο Νίκος Πουρτουλίδης μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, απέφυγε τον Χάρη Μπριλάκη και πλάσαρε υποδειγματικά τον Φώτη Κουτζαβασίλη χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στη Νίκη., Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτυ όταν ο Κώστας Χατζής κλώτσησε στο πρόσωπο τον Γιώργο Γκουγκουλιά, ο οποίος αποχώρησε με αίματα,.  http://panserraikos.blogspot.gr/