Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

Ρεάλ Μαδρίτης - Μαγιόρκα 5 - 2

Είχε να βάλει καιρό πέντε γκολ η Ρεάλ Μαδρίτης. Τα πέτυχε όμως κόντρα στην Μαγιόρκα, της οποίας επικράτησε 5 - 2 στο Μπεναμπέου και μάλιστα με ανατροπή! Τελευταία πεντάρα της Ρεάλ Μαδρίτης ήταν στις 20 Ιανουαρίου. Αυτά, όμως μέχρι σήμερα. Γιατί η βασίλισσα μέσα στο Μπερναμπέου επικράτησε 5 - 2 της Μαγιόρκα, παρά το γεγονός πως βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ! Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το μίνι μπαμ, όταν στο 6’ πήραν προβάδισμα με τον Ινσούε. Ο Ιγκουαΐν ισοφάρισε γρήγορα - γρήγορα, όμως και πάλι ο Αλφαρο στο 21’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους νησιώτες! Και κάπου εκεί ξύπνησε το… τέρας της Ρεάλ Μαδρίτης όπου πέτυχε ακόμη τέσσερα γκολ. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε την… πινελιά του, ισοφαρίζοντας για τους Μαδριλένους για δεύτερη φορά, ενώ ο Μόντριτς με τρομερό σουτ (τα δικά του, τα γνωστά) έβαλε μπροστά την ομάδα του Μουρίνιο. Ουσιαστικά, από όταν προηγήθηκε για πρώτη φορά τα πάντα πήραν το δρόμο τους, με τον Ιγκουαΐν στο 57’ και τον Μπενζεμά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνουν το εμφατικό 5 - 2 υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης!   Real Madrid vs. Mallorca: Final score 5-2, Madrid overcomes Mallorca with a second half outburst   http://www.rcdmallorca.es/

Real Madrid vs Mallorca 5 - 2

Σάββατο, 16 Μαρτίου      Real Madrid vs Mallorca 5:2 MATCH HIGHLIGHTS

( 15’ 57’ Ιγκουαΐν 52’ Ρονάλντο 54’ Μόντριτς 90+2’ Μπενζεμά – 6’ Ενσούε 21’ Αλφαρο )