Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

Τρουά - Σαιντ Ετιέν 2 - 2

Την ύστατη προσπάθεια για να παραμείνει στη Ligue 1 κάνει η Τρουά, η οποία ήρθε ισόπαλη
2 - 2 με τη Σαιντ Ετιέν, για την 30η αγωνιστική,. Σημαντικό βαθμό στη μάχη που κάνει για την παραμονή, πήρε η Τρουά, μετά το 2 - 2 απέναντι στη Σαιντ Ετιέν, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Ligue 1,. Μόλις στο 8’ ο Ομπαμεγιάνγκ έδωσε το προβάδισμα στους στεφανουά, με τον Φοσουριέ να φέρνει στο 25ο λεπτό το ματς στα ίσα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι, έξη λεπτά αργότερα, πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ, με τους νεοφώτιστους να έχουν ξανά την… απάντηση με τον Νιβέ στο 38’,. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, αλλά καμμία δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο άλλο τέρμα, με το 2 - 2 να μένει μέχρι το τέλος,.  http://www.ligue1.com/

Τρουά - Σαιντ Ετιέν 2 - 2 ( 25’ Φοσουριέ 38’ Νιβέ - 8’ Ομπαμεγιάνγκ 31’ Μπραντάο )