Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Γρανάδα - Μαγιόρκα 1 - 2

Με γκολ του Χέμμεντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μαγιόρκα πέρασε με 2 - 1 από την έδρα της Γρανάδα για την 26η αγωνιστική της Primera Division αναπτερώνοντας τις ελπίδες της για σωτηρία,. Νίκη που ανανεώνει τις ελπίδες της για παραμονή στην Primera Division πέτυχε η Μαγιόρκα με 2 - 1 στην έδρα της Γρανάδα για την 26η αγωνιστική. Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Νολίτο στο 9’, οι Νησιώτες ισοφάρισαν στο 13’ με τον Αλφαρο και με τον Χέμμεντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασαν στη μεγάλη ανατροπή,. Η Μαγιόρκα παραμένει μεν προτελευταία με 21 βαθμούς, αλλά πλέον μείωσε στους τέσσερις βαθμούς τη διαφορά της από τη 17η και… ασφαλή Σαραγόσσα, ενώ σε μπελάδες μπήκε η Γρανάδα που έμεινε στους 26,.  http://www.rcdmallorca.es/