Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2013

Εχει ακόμα ελπίδες η Ατλέτικο Μαδρίτης

Αισιόδοξος πως η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση να ανατρέψει την εντός έδρας ήττα με 2 - 0 που υπέστη από τη Ρούμπιν Καζάν, εμφανίστηκε ο Ντιέγκο Σιμεόνε την παραμονή του αγώνα. Είναι η κάτοχος του τροπαίου και έχει θέσει ως στόχο την υπεράσπισή του. Η Ατλέτικο Μαδρίτης, όμως, μετά την ήττα με 2 - 0 που υπέστη από τη Ρούμπιν Καζάν στην έδρα της, βρίσκεται με το ένα πόδι εκτός συνέχειας στο Γιουρόπα Ληγκ.
Ο προπονητής της Ατλέτικο, πάντως, Ντιέγκο Σιμεόνε, δεν δείχνει να χάνει τις ελπίδες του. Σε αυτές τις αναμετρήσεις, αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα μετά από 180 λεπτά, όχι μετά το πρώτο ματς. Ευτυχώς, λοιπόν, εμείς έχουμε ακόμα 90 λεπτά στη διάθεσή μας για να ανατρέψουμε την κατάσταση. Συνεπώς οι ελπίδες μας δεν έχουν χαθεί, σημείωσε ο προπονητής των Ισπανών, μιλώντας την παραμονή του επαναληπτικού με την Ρούμπιν. Στη συνέχεια, ωστόσο, ο Αργεντινός τεχνικός παραδέχτηκε πως η αποστολή της ομάδας του δεν θα είναι εύκολη. Το παιχνίδι θα είναι δύσκολο, καθώς καλούμαστε να πετύχουμε τουλάχιστον δύο γκολ. Αλλά η Ατλέτικο είναι μια μεγάλη ομάδα, έχει πετύχει σπουδαίες νίκες τα τελευταία χρόνια και πρέπει να θυμηθεί τον καλό της εαυτό. Αν συμβεί αυτό, η πρόκριση δεν θα είναι τόσο μακριά. Περιμένω μια μεγάλη εμφάνιση και μια ανάλογη νίκη, οι παίκτες μου μπορούν να το πετύχουν αυτό, τόνισε με πίστη ο Ντιέγκο Παμπλο Σιμεόνε,.