Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Μπέτις - Μάλαγα 3 - 0

Μεγάλη νίκη για την Μπέτις, η οποία στην έδρα της καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο την Μάλαγα, φτάνοντας στο τελικό
3 - 0 μέχρι το 45ο λεπτό. Μία εντυπωσιακή και καταιγιστική Μπέτις έκανε… πλάκα στην Ευρωπαία Μάλαγα, την οποία καθάρισε μέσα σε 45 λεπτά μέσα στην έδρα της για την 25η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι από το πρώτο κιόλας λεπτό έδειξαν τις διαθέσεις τους όταν με το… καλημέρα ο Μολίνα άνοιξε το σκορ. Στο 28ο λεπτό ο Μάριο έκανε το 2 - 0, ενώ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, ο Παμπόν με εξαιρετική προσπάθεια έκανε το 3 - 0, που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπέτις έριξε τον ρυθμό της και διαχειρίστηκε το υπέρ της προβάδισμα εξαιρετικά, με τη Μάλαγα να δείχνει ότι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στην αναμέτρηση, από την στιγμή μάλιστα που έμεινε και με δέκα παίκτες στο 62’, λόγω αποβολής του Καμάτσο με δεύτερη κίτρινη κάρτα,. Juan Carlos: "Hemos hecho un partidazo y estamos muy contentos"

Το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής:    Σαραγόσσα - Βαλένθια 2 - 2

Παρασκευή, 22 /2/ 2013         Αθλέτικο Μπιλμπάο - Ρεάλ Σοσιεδάδ 1 - 3

Αθλέτικο Μπιλμπάο - Σοσιεδάδ 1 - 3

Σάββατο, 23 /2/ 2013

Μαγιόρκα - Χετάφε 1 - 3
( 24’ Ντος Σάντος - 71’ πεναλτυ Κάστρο 82’ 86’ Κολούνγκα )
Σαραγόσσα - Βαλένθια 2 - 2 ( 5' πεναλτυ Απόνο 32' Πόστιγκα - 36' 69' Ζόνας )
Λα Κορούνια - Ρεάλ Μαδρίτης 1 - 2 ( 35' Ρίκυ - 73' Κακά 83' Ιγκουαΐν )
Μπαρτσελωνα - Σεβίλλη 2 - 1 ( 52' Βίγια 60' Μέσι - 43' Μπότια )

Κυριακή, 24 /2/ 2013

Ράγιο Βαγιεκάνο - Βαγιαδολίδ 1 - 2  ( 72' Αμάτ - 71' Αμάτ (αυτογκολ) 80' Μανούτσο )
Θέλτα - Γρανάδα 2 - 1 ( 24’ Ασπας 81’ Μπερμέχο – 28’ Ιγκάλο )
Ατλέτικο Μαδρίτης - Εσπανιόλ 1 - 0  ( 38' πεναλτυ Φαλκάο )
Μπέτις - Μάλαγα 3 - 0   ( 1’ Μολίνα 28’ Μάριο 45’ Παμπόν )