Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013

Β΄Κατηγορια: 22η αγωνιστική, ΑΕ Λαρισα - Πανσερραϊκός 0 - 1

44' Ντα Κόστα 0 - 1, Με γκολ του Φελίππε ντα Κόστα στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανσερραϊκός επικράτησε 1 - 0 της ΑΕΛ στη Λάρισα, σημείωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του και έπιασε τον Απόλλωνα στην 3η θέση της βαθμολογίας. Ξέφρενος ήταν ο ρυθμός που έδωσαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, καμμία εκ των δύο όμως, δεν δημιούργησε κλασσικές ευκαιρίες. Ο Πανσερραϊκός, πάντως, άνοιξε το σκορ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα στο 44ο λεπτό. Εμφανώς βελτιωμένη παρατάχθηκε η ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο, ασκώντας έντονη πίεση προς τα καρρέ του Φώτη Κουτζαβασίλη. Τα αλλεπάλληλα γεμίσματα των παικτών της, ωστόσο, δεν απέδωσαν καρπούς, με αποτέλεσμα η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου να επαναλάβει τον περυσινό της θρίαμβο στην Ael fc Arena,. ΠΑΕ ΑΕΛ 1964  Οι συνθέσεις

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Γιώτας,