Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Γ΄ Κατηγορια (14η) αγωνιστική

Το ντέρμπυ της αγωνιστικής ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και τον Αστέρα Μαγούλας έβγαλε νικητή τον... Αχαρναϊκό! Το μέχρι πρότινος ασόδυο του Νότιου Ομίλου της Football League 2 αναδείχθηκε ισόπαλο 1 - 1 στο Αίγιο στο μεταξύ τους ματς και έτσι στο Μενίδι πανηγυρίζουν έπειτα από το διπλό επί του Ρούβα στην Γέργερη. Οσον αφορά στο ντέρμπυ, η ομάδα της Μαγούλας άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με τον Δημητριάδη, ενώ ο Σκαρτσίλας πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης διαμόρφωσε το τελικό 1 - 1,.
Ο Αχαρναϊκός όπως προαναφέραμε νίκησε 2 - 1 τον Ρούβα στην Κρήτη με τον Ραχίμ να σημειώνει το γκολ της νίκης στο 85ο λεπτό. Ετσι, η ομάδα των Αχαρνών έπιασε κορυφή και άφησε δεύτερο τον Παναιγιάλειο και τρίτο τον Αστέρα Μαγούλας. Στον Βόρειο Ομιλο ο Απόλλωνας Καλαμαριάς νίκησε 1 - 0 τον Οδυσσέα Κορδελιού με γκολ του Παρμαξίδη στο 3', ενώ η Αναγέννηση Καρδίτδας τον ακολουθεί κατά πόδας μετά τη νίκη της με 2 - 0 επί της Ζακύνθου,. Με νίκες συνέχισαν ΑΟ Κασσιώπης και Εθνικός Σιδηροκάστρου επικρατώντας με 2 - 1 του Τυρνάβου και 2 - 0 του Βατανιακού, αντίστοιχα,. Χανιά - Προοδευτική 1 - 1