Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2013

Φενέρ Μπαξε—ΜΠΑΤΕ Μπορίσωφ 1—0

Ο Κριστιάν Μπαρόνι με πέναλτυ έδωσε τη νίκη 1 - 0 στη Φενέρ Μπαξε επί της ΜΠΑΤΕ στην Τουρκία και μαζί την πρόκριση για την επόμενη φάση του Europa League,.Το τέρμα που σημείωσε με πέναλτυ ο Κριστιάν Μπαρόνι ήταν το μοναδικό που μπήκε στα δύο ματς της Φενέρ Μπαξε με τη ΜΠΑΤΕ και έτσι ήταν αρκετό (1 - 0) για την τουρκική ομάδα ώστε να πάρει την πρόκριση στους 16 του Europa League όπου και θα συναντήσει την Βικτωρια Πιλζεν,. Μετά το 0 - 0 του πρώτου αγώνα στη Λευκορωσία, η Φενέρ Μπαξε είχε πάρει το προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση. Μπορεί να μην έπαιξε ιδιαίτερα καλά ωστόσο αυτό που ήθελε το πήρε… Ενα γκολ του Κριστιάν Μπαρόνι από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, διαμόρφωσε το 1 - 0 υπέρ των Τούρκων που αγωνίζονταν και με παίκτη παραπάνω από το 20΄όταν ο Μπάγκα αποβλήθηκε… Η ΜΠΑΤΕ ήθελε αλλά δεν μπορούσε και έτσι η Φενέρ πανηγύρισε τελικά την πρόκριση στους 16 του Europa League εκεί όπου την περιμένει η Βικτωρια Πιλζεν που… πέταξε έξω τη Νάπολι με δύο νίκες., Photos

Οι συνθέσεις:  Overview   Report   Quotes   Lineups  Commentary   Statistics

Φενέρ Μπαξε: Ντεμιρέλ, Κορκμάζ, Γιόμπο, Ζίγκλερ, Γκονούλ,
Μεχμέτ Τοπάλ, Κριστιάν Μπαρόνι, Σαλίχ Ουτσάν (62΄ Σελτσούκ Σαχίν)
Γουεμπό ( 77΄ Σεντούρκ ) Μούσα Σω ( 85΄ Ερκίν ) Κάουτ,.
ΜΠΑΤΕ: Γκορμπάνωφ, Φιλιπένκο, Γκαϊντούτσικ, Χλεμπ, Ολέχνοβιτς,