Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2013

Απόλλων Σμύρνης - Νίκη Βόλου 1 - 1

Ισόπαλοι με 1 - 1 αναδείχθηκαν στο Γεωργιος Καμάρας Απόλλων Σμύρνης και Νίκη Βόλου για την 23η αγωνιστική της Football League,. Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο με μοναδικό στόχο τη νίκη,. Ο μεν Απόλλων για να εκμεταλλευτεί το ρεπό του Ηρακλή Ψαχνών και να τον προσπεράσει στον βαθμολογικό πίνακα και η Νίκη Βόλου για να μπορέσει να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στην απ ευθείας άνοδο στη Super League,. Η ομάδα του υπηρεσιακού προπονητή της Νίκης Βόλου, Λεωνίδα Μπίλη άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με σουτ του Λαλίν και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις οχτώ λεπτά μετά την έναρξή του ισοφάρισε το σκορ με τέρμα του Φαρινόλα με κεφαλιά. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ με τις δύο ομάδες να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας και να κοιτούν τη συνέχεια
του πρωταθλήματος.  LIVE: ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-1 (τελικό) - A-Sports