Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Γ΄ Κατηγορια (3η) αγωνιστική

Το απόλυτο των νικών τους στη Football League 2 διεύρυναν Παναιγιάλειος και Απόλλων Καλαμαριάς, που έκαναν το τρία στα τρία. Στον πρώτο όμιλο, η ομάδα της Πελοποννήσου επικράτησε με 1 - 0 στα Χανιά της ομώνυμης ομάδας, έχοντας σκόρερ τον Παπαδόπουλο (82’) και έφτασε τους εννιά βαθμούς. Στη δεύτερη θέση παρέμεινε ο Φωστήρας, παρά την απώλεια βαθμών, καθώς ήρθε ισόπαλος 1 - 1 εκτός έδρας με την Κόρινθο. Μάλιστα, η ομάδα του Ταύρου απέφυγε στο τέλος την ήττα, καθώς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Δωροβίνη,. Στον δεύτερο όμιλο, ο πρωτοπόρος Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε 1 - 0 στο Κορδελιό τον τοπικο Οδυσσέα και έκανε επίσης το τρία στα τρία. Χρυσός σκόρερ για τους Πόντιους ήταν ο Κισκαμπάνης στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη δεύτερη θέση σκαρφάλωσε η Δόξα Κρανούλας, που επικράτησε με το ίδιο σκορ εκτός έδρας του Πλαταμώνα και έπιασε την Αναγέννηση Καρδίτσας, που ήρθε ισόπαλη 1 - 1 εκτός έδρας με τη Ζάκυνθο,. http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10677