Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012

Μάιντς - Νυρεμβέργη 2 - 1

Μία ακόμα νίκη στο Γερμανικό Πρωτάθλημα για την Μάιντζ, η οποία επικράτησε πολύ πιο εύκολα, από ότι δείχνει το τελικό
2 - 1, της Νυρεμβέργης μέσα στην έδρα της για την 11η αγωνιστική,. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο τέρματα στο πρώτο 20λεπτο και παρά τη μείωση του σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς,. Το σκορ για την Μάιντς άνοιξε στο 12’ ο Μυλλερ και το 2 - 0 έκανε μετά από εννιά λεπτά ο Ιβανσιτς. Στο 40ο λεπτό ο Νίλσον μείωσε σε 2 - 1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, με τις δύο ομάδες να μην κάνουν τίποτα περισσότερο στο δεύτερο μέρος,. εισιτηρια 31,390,. http://www.fcn.de/