Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Τέρεκ Γκρόζνι - Μορντόβια Σαράνσκ 2 - 1

Η Τέρεκ Γκρόζνι άφησε πίσω της τις ήττες από ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Ανζι, καθώς επικράτησε 2 - 1 της ουραγού Μορντόβια. Ως εκ τούτου ολοκληρώθηκε ιδανικά ο πρώτος γύρος για την τσετσενική ομάδα, η οποία βρίσκεται μόνη στην 4η θέση της βαθμολογίας,. Με τη συμπλήρωση 11 λεπτών παιχνιδιού, ο Λεζάρ εκμεταλλεύθηκε το γύρισμα του Λεμπεντένκο και σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Τέρεκ, ενώ αντίθετα, στο 66ο λεπτό ο Αΐλτον έβαλε το έκτο του γκολ σε 10 αγώνες (με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γκεοργκίεφ) Τέσσερα λεπτά νωρίτερα, ο τελευταίος είχε σημαδέψει το αντίπαλο δοκάρι με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ,. Η συνεργασία των αδερφών Μουχαμέτσιν απέφερε το γκολ της παρηγοριάς για τη Μορντόβια. Το ρολόι σημάδευε το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ρουστέμ βρήκε έξυπνα τον Ρουσλάν και εκείνος διαμόρφωσε το τελικό 2 - 1, http://www.fc-mordovia.ru/news/?id=1505

ТЕРЕК Грозный - ФК МОРДОВИЯ Саранск - 2 - 1
Ροστωβ - Αμκαρ 3 - 0 ( 27' Κότσις 69' Σάλατα 74' πέναλτυ Κιριτσένκο )
Δυναμό Μόσχας - Αλάνια 2 - 0 ( 27' 85' Κουράνι )
Динамо (Москва) - Алания (Владикавказ) - 2 - 0 (1 - 0)
( 16' Λεζάρ 66' Αλμέιδα - 91' Ρουσλάν Μουχαμέτσιν (Руслан Мухаметшин)