Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

Δυναμό Μόσχας - Ζενίθ 1 - 0, διεκόπη!

Αδοξο τέλος πήρε το νικηφόρο σερί τριών αγώνων για τη Σπαρτάκ Μόσχας. Η ομάδα του Ουνάυ Εμερι ήρθε ισόπαλη 1 - 1 στην έδρα της Νίζνι για τη 1 αγωνιστική του Ρωσικού Πρωταθλήματος και θα υποδεχτεί με άσχημη ψυχολογία την Μπαρτσελωνα στο παιχνίδι της Τρίτης για το Champions League,. Ο Κομπάρωφ άνοιξε το σκορ στο 13’ για τους φιλοξενούμενους με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, αλλά ο Σαλούγκιν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Με το αποτέλεσμα αυτό η Σπαρτάκ είναι τέταρτη με 29 βαθμούς, στο -7 από την πρωτοπόρο ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ενώ η Νίζνι παραμένει 14η με 12 βαθμούς,. Αδοξο και… πρόωρο τέλος είχε η αναμέτρηση της Δυναμό με τη Ζενίθ στη Μόσχα για τη 16η αγωνιστική του Ρωσικού Πρωταθλήματος. Στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ οι γηπεδούχοι προηγούνταν 1 - 0 από το 27’ με το γκολ του Γκράνατ, μία φωτοβολίδα από την κερκίδα των οπαδών των φιλοξενούμενων τραυμάτισε τον γκολκηπερ Αντων Σούνιν,. Ο διαιτητής Αλεξέη Νικολάεφ αποφάσισε αμέσως την οριστική διακοπή της αναμέτρησης και πλέον οι πρωταθλητές απειλούνται με βαρύτατη τιμωρία,. http://www.sovsport.ru/