Τετάρτη, 24 Οκτωβρίου 2012

Κύπελλο Ελλάδος 2012 - 2013, Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης

Η εφετεινή σαιζόν έχει ξεκινήσει με τους χειρότερους οιωνούς για τη Δόξα Δράμας, αφού στο πρωτάθλημα βρίσκεται στη 18η θέση της βαθμολογίας, ενώ στο Κύπελλο αποκλείστηκε πρόωρα από τον Οδυσσέα Κορδελιού,. Οι μαυραετοί προβλημάτισαν για ακόμη μία φορά με την απόδοσή τους και δίκαια αποκλείστηκαν,. Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στον Οδυσσέα σημειώθηκε στο 61ο λεπτό με σουτ του Ευθυμιάδη, ενώ οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοφάριση στο
67' με το δοκάρι του Ταραλίδη,. Εκτός από τη Δόξα Δράμας, πάντως, δεν ήταν λίγες οι ομάδες της Football League που έπεσαν θύματα έκπληξης από συλλόγους της Football League 2,. Η Αναγέννηση Επανωμής έχασε 2 - 1 από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, ο Παναιτωλικός 3 - 1 από τον Παναιγιάλειο ο Ηρακλής Ψαχνών 4 - 1 από την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο Φωκικός
2 - 1 από τα Χανιά, ο Εργοτέλης 6 - 5 ( στα πέναλτυ ) από τον Αιγινιακό και ο Ηρακλής 1 - 0 από την Προοδευτική,. Δεν ήταν λίγα τα παιχνίδια που κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτυ,. Ο Αιγινιακός έκανε την έκπληξη αφήνοντας εκτός τον Εργοτέλη, η Αναγέννηση Γιαννιτσών απέκλεισε την Κασσιόπη, η Νίκη Βόλου τον Βατανιακό, η Καβάλα τον Τηλυκράτη, ο Πιερικός τη Δόξα Κρανούλας, η Καλλονή τον Εθνικό Αστέρα και ο Θρασύβουλος την Καλαμάτα,.Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αναγέννηση Επανωμής 2 - 1
( 16' Γαϊδαρτζής 90' Μπουζούρας - 82' Ναστόσκυ )
Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας 1 - 0 ( 61' Ευθυμιάδης )
Αναγέννηση Καρδίτσας - Ηρακλής Ψαχνών 4 - 1
( 24' 74' Χατζηρίζος 56' Μπουντούρης 88' Υφαντής - 61' πέναλτυ Γέσσιτς )
Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων 0 - 1 ( 81' Ταμπάκης )
Χανιά – Φωκικός 2 - 1 ( 11' Γωνιωτάκης 47' Δουμάνης - 23' Ταμπάκης )
Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου 1 - 2
( 45+1' Στρατομήτρος - 52' Παλαιολόγος 67' Μπακαγιόκο )
Φωστήρας – Ζάκυνθος 4 - 0
( 12' 42' Τσώνης 81' Βαβάτσικος 92' πέναλτυ Δωροβίνης )
Προοδευτική – Ηρακλής 1 - 0 ( 92' Γρίβας )
Κασσιόπη - Αναγέννηση Γιαννιτσών 1 - 3 πέναλτυ (2 - 2 κανονικη διαρκεια )
( 66' Πετρόγιαννης 83' Πατινιώτης - 75' Φάμπιο 78' Στεφανίδης )
Καλαμάτα – Θρασύβουλος 3 - 4 πέναλτυ ( 1 - 1 κανονικη διαρκεια )
( 32' Τσιμικλής - 11' Βασιλείου )
Τηλυκράτης – Καβάλα 3 - 5 πέναλτυ (0 - 0 κανονικη διαρκεια )
Βατανιακός – Νίκη Βόλου 1 - 4 πέναλτυ (0 - 0 κανονικη διαρκεια )
Αιγινιακός – Εργοτέλης 6 - 5 πέναλτυ (1 - 1 κανονικη διαρκεια )
( 10' Πλατάκης - 38' Δωματάς )
Δόξα Κρανούλας – Πιερικός 1 - 3 πέναλτυ (0 - 0 κανονικη διαρκεια )
Εθνικός Αστέρας – Καλλονή 1 - 4 πέναλτυ (1 - 1 κανονικη διαρκεια )
( 93' Θεολόγου - 55' Λεοζίνιο )
Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός 3 - 1 ( 41' 93' Λαζανάς 72' Μπούνας - 39' Κούσας )
Πανηλειακός – Παναχαϊκή 0 - 0 πέναλτυ 3 - 4

Πέμπτη 25 Οκτωβρίου

Γλυφάδα - Πανσερραϊκός
Δόξα Κρανούλας - Πιερικός
Αστέρας Μαγούλας - Ολυμπιακός Βόλου
Καλαμαριά - Καλλιθέα
Φωστήρας - Ζάκυνθος
Τύρναβος - Οικονόμος Τσαριτσάνης

Το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης

Ολυμπιακός Βόλου - Καλλονή
Γλυφάδα /Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδελιού
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος /Οικονόμος Τσαριτσάνης
Θρασύβουλος - Βύζας Μεγάρων
Καβάλα - Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Νίκη Βόλου
Φωστήρας - Χανιά

Το πρόγραμμα της τρίτης φάσης

Πανθρακικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών /Νίκη Βόλου
Καβάλα/ Παναιγιάλειος - ΑΕΚ
Ρούβας/ Εθνικός Γαζώρου - Ξάνθη
Φωστήρας/ Χανιά - Πανιώνιος
Βέροια - Θρασύβουλος/ Βύζας Μεγάρων
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος/ Οικονόμος Τσαριτσάνης - Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα - Γλυφάδα/ Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδελιού
Ολυμπιακός - Πανηλειακός/ Παναχαϊκή
Λεβαδειακός - Πιερικός
Αιγινιακός - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός Βόλου/ Καλλονή - Ατρόμητος
ΟΦΗ - Κόρινθος/ Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Καλαμαριάς/ Καλλιθέα - Αρης
Πλατανιάς - Αναγέννηση Καρδίτσας
Αχαρναϊκός/ ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός - Προοδευτική

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου