Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

Μαγιόρκα - Ρεάλ Μαδρίτης 0 - 5

Αέρας πέρασε από το Ιμπεροστάρ η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατώντας με 5 - 0 της Μαγιόρκα,. Ετσι οι Μαδριλένοι επανέφεραν την διαφορά τους από την κορυφή (Μπαρτσελωνα, Ατλέτικο Μαδρίτης) στους οκτώ βαθμούς και όσο νικούν… ελπίζουν! Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν, που πέτυχε δύο γκολ και σέρβιρε άλλα τόσα στον Ρονάλντο,. Τα πράγματα μπήκαν στην… θέση τους από νωρίς και στο 8ο λεπτό ο Ντι Μαρία έσκαψε τη μπάλα στον Ιγκουαΐν ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Αουάτε. Ο δρόμος προς την πέμπτη νίκη της Ρεάλ στο πρωτάθλημα άνοιξε διάπλατα στο 22’, όταν Ντι Μαρία και Ιγκουαΐν άλλαξαν τη μπάλα παράλληλα με την περιοχή των γηπεδούχων και ο τελικός αποδέκτης Ρονάλντο έγραψε το 0 - 2,. Οι δύο σκόρερ των μερένχες ξαναχτύπησαν με την ίδια σειρά, με τον Αργεντίνο να κάνει το 0 - 3 στο 70’ από ασίστ του Πορτογάλου ενώ τρία λεπτά αργότερα άλλαξαν ρόλους με τον Ρονάλντο να τελειώνει όμορφα την φάση,. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καγεχόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων εκμεταλλευόμενος ασίστ του Οζίλ,. Η Ρεάλ βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 18 βαθμούς, στην μέση του βαθμολογικού πίνακα η Μαγιόρκα (10η)

Mallorca 0 - 5 Real Madrid