Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

Εράνη Φιλιατρών - Παναρκαδικός 0 - 1

Ασχημο ξεκίνημα με ήττα για την Κυπελλούχο Μεσσηνίας Εράνη αφού στην 1η Αγωνιστική του 6ου ομίλου της Δ΄Εθνικής που διεξήχθη στο νέο γήπεδο των Φιλιατρών υποχρεώθηκε σε ήττα από τον Παναρκαδικό με σκορ
0 - 1 αποτέλεσμα που και ο προπονητής της Εράνης Θοδωρής Ανδριόπουλος χαρακτήρισε δίκαιο,. Η Εράνη είχε 3 -4 πολύ καλές ευκαιρίες σε κάθε ημίχρονο να πετύχει ένα τουλάχιστον γκολ αλλά και σε αυτήν την περίπτωση επιβεβαιώθηκε ο νόμος του ποδοσφαίρου πως όταν δεν βάζεις γκολ τότε θα το δεχτεις,. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το έβαλε ο Λαγός στο 44' του πρώτου ημιχρόνου\ μετα από ολιγωρία της άμυνας της Εράνης που δεν κατάφεραν να διώξουν την μπάλα από την εστία του Αθανασόπουλου,. Γενικά η Εράνη δεν έδειχνε στο γήπεδο μια πολύ δεμένη ομάδα και αυτό θα πρέπει οι παίκτες με τον προπονητή να κοιτάξουν να το λύσουν το συντομότερο δυνατό,. Περίπου 300 με 350 φίλαθλοι παρακολούθησαν τον αγώνα στο νέο γήπεδο Φιλιατρών,. http://www.epsmes.gr/

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Καραχάλιος, Διαμαντόπουλος,