Τετάρτη 4 Απριλίου 2012

Κυπελλον Ελλαδος Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 2 - 2

Για δεύτερη συνεχόμενη σαιζόν ο Ατρόμητος θα συμμετάσχει στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι Περιστεριώτες απέσπασαν ισοπαλία ( 2 - 2 ) στην Τρίπολη από τον Αστέρα και εξασφάλισαν την πρόκριση ( το πρώτο ματς είχε λήξει 0 - 0 ) Τα γκολ του Ατρομήτου πέτυχαν ο Τάτος στο 15’ και ο Μήτρογλου στο 72’ ενώ για την ομάδα της Τρίπολης, που αγωνιζόταν από το 6’ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαρτολίνι, σκόραραν ο Ροτζέριο με πέναλτυ στο 21’ και ο Ναβάρο στο 47' Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε
με δεύτερη κίτρινη και ο Σκόνδρας

Διαιτητής: Κάκος ( Κέρκυρας )
Κίτρινες: Περόνε, Πιπίνης, Χουανίτο, Τσαμπούρης -
Γιαννούλης, Τάτος, Μήτρογλου, Δημούτσος, Σκόνδρας
Κόκκινη: Μπαρτολίνι ( 6΄ ) - Σκόνδρας ( 96`)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ( Σάκης Τσιώλης ): Μπαντής, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Πουλίδο ( 86΄ Σολάκης ) Πιπίνης, Ουσέρο, Χουανίτο, Ναβάρο, Ράγιος,
Ροτζέριο ( 78΄ Φρανκού ) Περόνε ( 63΄ Μπρέσκα )

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ( Γιώργος Δώνης) : Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Τόμας,
Γιαννούλης ( 53΄ Επστάην ) Σφακιανάκης ( 71΄ Σφακιανάκης )
Ιγγλέσιας ( 59΄ Πίτου Γκαρσία ) Δημούτσος, Μπρίτο, Τάτος, Μήτρογλου

Ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του αντιπάλου και έφυγε από την Τρίπολη με το εισιτήριο του τελικού για δεύτερη συνεχή περίοδο. Οι Αρκάδες γύρισαν με 10 παίκτες το 0 - 1 αλλά η γκάφα του Πουλίδο έδωσε στον Μήτρογλου το γκολ της πρόκρισης 2 - 2